background

Bergena starp fjordu un kalniem

Bergena ir pilsēta starp septiņiem kalniem un pēc izmēriem – otra lielakā – uzreiz aiz Oslo. Kas to būtu domājis, ka šādā vietā pabraucot no centra vien pāris pieturas nokļūsti pilnīgi skarbā dabiņā un piedzīvojumos pāri galvai. Šo ceļojumu varētu saukt par komandējumu, jo devāmies tur darba darīšanās, bet izbaudījām pēc pilnas programmas. Daudz staigājām, skatījāmies pilsētu un izgājām pat 20km garā pārgājienā pa kalnu virsotnēm. To visu paveicām nesalijuši, kas ir netipiski pilsētai, kurā līst 280 diena gadā.

Ceļojuma stāsti un dienasgrāmatas

Image
30. Aug, 2017
Bergena: Osta un vecpilsēta
Parasti mūsu ceļojumi sākas ar lēto biļešu atrašanu vai pārlieku skaistu bilžu saskatīšanos no kādas vietas. Šoreiz bija citādi. Lilita saņēma piedāvājumu doties uz fotosesiju Norvēģijā. Pirmā brīdī šaubijāmies vai piedāvājums ir ticams, bet redzot, ka aicinātāja ir viesojusies mūsu Īres dzīvoklī Liepājā nospriedām, ka ticēsim.
Lasīt stāstu
Image
31. Aug, 2017
Bergena: Pilsētas kalns Floyen
Stāstot par laika prognozēm Toms Bricis kādā intervijā Jūru un Okeānu nosauca par laikapstākļu teroristu. Jo tuvāk ūdenim – jo grūtāk precīzi paredzēt laiku. Bergena ir ostas pilsēta un šeit tas izpaužas acīmredzami. Vietējie saka, ka Bergenā līst. Visi pārējie laikapstākļi ir izņēmums.
Lasīt stāstu
Image
01. Sep, 2017
Ulriken - Floyen 20km haiks
Atšķirībā no visiem citiem ceļojumiem šoreiz mēs neīrējām mašīnu un pērvietojāmies tikai ar sabiedrisko transportu. Parasti tas nozīmētu palikšanu pilsētā, bet tikai ne tad, ja dzīvo Bergenā. Šeit pabraucot pāris pieturas prom no centra vari izbaudīt mežonīgo Norvēģijas dabu visā krāšņumā.
Lasīt stāstu
Image
02. Sep, 2017
Fotosesijas un sarunas
Pēdējais vakars un diena pagāja atkopjoties no lielā haika un žāvējot kurpes. Manējās apbrīnojami izžuva jau gājiena laikā un atlika vien nomainīt zeķes. Lilita tik viegli netika cauri.
Lasīt stāstu
 • Image
  Balkāni: Road trip
 • Image
  Skotija: Isle of Skye
 • Image
  Norvēģija, Lofoten aiz Polārā loka
 • Image
  Šveice: Rudens Microadventure
 • Image
  UK: Snowdonia, Peak District and Yorkshire dales
 • Image
  Ziemeļīrijas ziemeļu piekraste
 • Image
  Kazahstāna: Nedēļu bez civilizācijas